» Israeli Krav Maga Association (IKMA)

IKMA – efektyviausia kovinės savigynos sistema atėjo tiesiogiai iš Izraelio. Israeli Krav Maga – Krzysztof Sawicki Akademija yra oficialus ir įgaliotas Israeli Krav Maga Association (IKMA) – Gidon System atstovas Lietuvoje. Akademija moko Krav Maga kovinės sistemos ir savigynos pačiu moderniausiu bei efektyviausiu būdu.

Sistema apima visus Israeli Krav Maga Gidon System mokymus: savigyna, šaudymas ir visko pritaikymas realybėje.

IKMA asociacija buvo įkurta siekiant apsaugos prieš terorizmą, gynybos nuo užpuoliko įvairiose situacijose, gynybos nuo šaunamųjų ir šaltųjų ginklų, o taip pat gynybinių taktikų uždarose ir atvirose vietose.

Israeli Krav Maga – Gidon System buvo sukurta siekiant eliminuoti grėsmę įvairioje aplinkoje dirbantiems ar atliekantiems pareigas:

 1. Taksi vairuotojams
 2. Civilinės apsaugos darbuotojams
 3. Policijos pareigūnams
 4. Valstybės tarnautojams
 5. Ligoninės personalui
 6. Prižiūrėtojams įvairiose suaugusiųjų laikymo/priežiūros įstaigose
 7. Apsaugos darbuotojams
 8. Armijos spec. daliniams
 9. Riaušių malšintojams
 10. Viešbučių, klubų, barų apsaugos darbuotojams

Israeli Krav Maga – Gidon System yra parengta padėti įveikti bet kokias netikėtas situacijas, kurios gali atsitikti aukščiau išvardintuose darbuose (pareigose), susijusias su savigynos ar gynybos panaudojimu. Sistema padeda treniruoti įvairių tarnybų žmones bei įgyti jiems naudingų žinių, būtent jiems būdingoje aplinkoje ir įvairiose situacijose, kurios jiems gali nutikti.

Israeli Krav Maga – Gidon System yra gerai įsitvirtinusi Izraelio teisėsaugos bendruomenėje, o taip pat viso pasaulio gynybos sistemose. Didysis Meistras Haim Gidon turi 10 daną (raudonas diržas) ir yra aukščiausias diržas visoje Israel Krav Maga Asociacijoje (IKMA)

IKMA buvo įkurta 1978 metais kaip neturto siekianti organizacija Izraelyje. Ją įkūrė Imi Lichtenfeld ir keli jo mokiniai, tarp kurių buvo ir Haim Gidon. Pagrindiniai tikslai įkuriant šią asociaciją buvo šie:

 1. Išlaikyti Imi Lichtenfeld gaires ir principus Krav Magoje.
 2. Susieti tuos, kurie praktikuoja Krav Magą į bendrą asociaciją ir įkurti bendrą vertinimo sistema tobulėjimui.
 3. Tapti aukščiausia institucija šioje sferoje ir sukurti tobulėjimo galimybes žmonėms norintiems kelti savo lygį.
 4. Skleisti Krav Magą po pasaulį.

Imi Lichtenfeld organizacijos formavimosi noras buvo sukurti, formuoti ir atnaujinti efektyvų kovos būdą, kuris leis išlikti gyvam įvairiose pavojingose situacijose.

Imi Lichtenfeld tęsė savo darbą iki pat savo mirties. IKMA prezidentas išėjo anapilin 1988m. būdamas 78m, Netanya mieste, kur ir įkūrė IKMA. Šiuo metu ši sistema yra taikoma saugumo tarnybose Izraelyje ir visame pasaulyje.

Haim Gidon ir Krzysztof SawickiJo sistemos tobulinimą dabar tęsia geriausias jo mokinys Haim Gidon, kuris gavo juodą diržą (8 daną) iš pačio Imi Lichtenfeld. Dabar Haim Gidon yra raudonas diržas (10 danas) ir yra vyriausias IKMA instruktorius.

Haim Gidon visuotinio narių ir instruktorių susirinkimo metu buvo nominuotas kaip IKMA prezidentas.

Per šiuos ilgus metus buvo nuveikti dideli darbai Krav Maga sistemoje. Šiuo metu yra keletas organizacijų, kurios praktikuoja Krav Maga ir kurių įkūrėjai pradėjo savo mokymus ir karjerą per IKMA.

Israeli Krav Maga yra plačiai atpažįstama Izraelyje ir jos mokoma civilinėse organizacijose, mokyklose, bendruomenių centruose ir kovos menų klubuose. Oficialūs diplomai instruktoriams ir treneriams yra plačiai atpažįstami tarpvalstybiniu mastu. IKMA džiaugiasi atliktais darbais plečiant Imi Lichtenfeld Krav Maga sistemą visame pasaulyje.